Trudno wyobrazić sobie funkcjonalną, pomysłową a zarazem nowocześnie urządzoną kuchnię,  czy jakiekolwiek inne pomieszczenie, zupełnie pozbawione profili wykończeniowych. Te małe, prawie zupełnie niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy współdecydują o tym, jak odbieramy wnętrze oraz jak się w nim czujemy. Firma Effector od lat specjalizuje się w produkcji listew, służących do prac wykończeniowych. Najważniejsze zadania profili dotyczą dwóch obszarów: estetyki oraz funkcjonalności. Listwy wykończeniowe odpowiadają za wrażenie, jakie robi na nas wnętrze, czy jest komfortowe i dobrze zaaranżowane. Jednocześnie dbają o to, by poszczególne elementy wyposażenia pozostały nienaruszone, na swoim miejscu.

Kuchnia

Według wielu osób kuchnia to serce domu, najważniejsze pomieszczenie, w którym przecinają się ścieżki wszystkich jego mieszkańców. Aby wygodnie urządzić takie wnętrze, uwzględniające wiele interesów i różnych punktów widzenia, potrzebny był ciekawy, nietuzinkowy pomysł. Kuchnia, w której znalazły swoje miejsce elementy z oferty firmy Effector, to przestronne, nowoczesne pomieszczenie,  w którym dominuje gra barw i materiałów: bieli i drewna orzechowego. Tylko aluminiowe listwy wykończeniowe, uchwyty meblowe, sprzęt AGD oraz przeszklone szafki, przełamują te kolorystykę. Kluczowe elementy tego wnętrza to nowoczesny styl i optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Kuchnia jest wyposażona w wiele szafek i półek, dzięki którym  każda rzecz ma swoje miejsce, a w efekcie łatwo utrzymać tu porządek.

Listwy i profile

W kuchennej aranżacji pojawiły się produkty z trzech kolekcji firmy Effector: Effect Multi, Effect Impresja, oraz Effect Standard, które skupiają szeroką gamę listew, profili i kątowników do posadzek. Aluminiowe listwy cokołowe Effect Multi w kolorze srebrnym zostały wykorzystane dwukrotnie: do zagospodarowania przestrzeni na styku pomiędzy meblami a posadzką oraz do uszczelnienia i estetycznego wykończenia powierzchni, pomiędzy blatem kuchennym a okładziną, którą została wyłożona ściana przy zabudowie. Do ożywienia płaszczyzny ściany użyto jednej z aluminiowych listew dekoracyjnych Rio w kolorze srebra. Z kolei na progu, w miejscu łączenia podłóg, idealnie spełnia swe zadanie listwa łączeniowa samoprzylepna A 70,  z kolekcji Effect Standard.