Łazienka to pomieszczenie, którego urządzenie wzbudza niejednokrotnie duże emocje. Wiele elementów – płytki ceramiczne, biała ceramika, oświetlenie - mają wpływ na klimat i wygląd tego wnętrza. Dziś największym zainteresowaniem odbiorców cieszy się nowoczesny styl urządzania łazienek, który charakteryzuje przestrzeń, funkcjonalność i estetyka wykończenia. Wrażenie przestronności pomieszczenia potęgują duże lustra oraz oświetlenie.

Łazienka czy pokój kąpielowy?

To pytanie ma uzasadnienie jedynie w przypadku dużych mieszkań oraz domów mieszkalnych. Jednak niezależnie od metrażu łazienki warto przy jej urządzeniu zastosować produkty marki Effector, które służą do podkreślenia stylu i estetyki tego wnętrza. To pomieszczenie, które służy przede wszystkim do odprężenia, relaksu oraz innych pozytywnych emocji. Wnętrze (na zdjęciu) ma charakter nowoczesny i minimalistyczny – w pomieszczeniu znajdują się tylko potrzebne elementy wyposażenia, drobiazgi i kosmetyki. Biel ceramiki i wanny dobrze koresponduje z  jasnym wnętrzem kabiny prysznicowej oraz podświetlonymi półkami wnękowymi, a dodatkowo optycznie powiększa wnętrze. Wrażenie przestronności potęguje wyposażenie łazienki w duże lustra oraz dobre oświetlenie oraz zastosowanie na podłodze dwóch materiałów: płytek ceramicznych i drewna. Wszystkie elementy tego starannie zaprojektowanego wnętrza sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych. Ten efekt został wzmocniony poprzez wykonanie nieregularnego, częściowo podwieszanego sufitu. Najbardziej dekoracyjne elementy w tym pomieszczeniu to wielkie lustra,  błyszcząca armatura łazienkowa oraz profile wykończeniowe z aluminium. 

Inspirujące detale

We wnętrzu salonu kąpielowego uwagę przykuwają błyszczące listwy i kształtowniki marki Effector. Haownik z kolekcji Effect Easy stanowi prawdziwą dekorację luster, a jednocześnie podkreśla ich wielkość i kształt. Z kolei profile z  grupy Effect Fantazja, wytworzone ze spienionego PCV, umożliwiły wykonanie tego niebanalnego, przestrzennego sufitu i umieszczenie w nim różnych rodzajów oświetlenia. Listwy z serii Effect Impresja stanowią estetyczne wykończenie półek na drobiazgi oraz przysłaniają miejsce na styku  podłogi i obudowy – sprawiają, że te miejsca zostały dodatkowo wzmocnione, a jednocześnie pełnią rolę istotnego elementu zdobniczego. Na podłodze został wykorzystany profil łączeniowy, dobrany kolorystycznie do gatunku drewna, z którego został ułożony fragment podłogi. Warto dodać, że zewnętrzna część okna  została wyposażona w okapnik okienny marki Effector, który skutecznie chroni je przed wodą opadową i nadmierną wilgocią.