Funkcjonalne, wygodne, a  jednocześnie efektowne urządzenie salonu stanowi nie lada wyzwanie. Wszak jest to miejsce wyjątkowe: pełni  w każdym domu wiele funkcji, w tym także tę reprezentacyjną: właśnie w salonie przyjmujemy gości. Ważne jest też, żeby wszyscy mieszkańcy czuli się komfortowo w tym pomieszczeniu. Dlatego salon powinien być nie tylko elegancki, ale również praktyczny.

Salon

Salon, w którym znalazły swe miejsce akcesoria wykończeniowe z kolekcji marki Effector to wnętrze nowoczesne. Najważniejsze wyznaczniki tego stylu, to minimalizm, prostota, przestrzeń, dominacja jasnych barw. Zwłaszcza biel, szarość oraz beż są mają uzasadnienie w takich aranżacjach – powodują, że wnętrza wydają się jeszcze przestronniejsze, niż są w istocie, a ich urządzenie proste i ograniczone do niezbędnych elementów – jak w naszym salonie. Natomiast meble wykonane są z drewna i skóry. Całość urządzona jest minimalistycznie. Jedyne dekoracyjne elementy, podkreślające charakter wnętrza to aluminiowe listwy marki Effector oraz półki, obok kominka, wykonane z użyciem systemu suchej zabudowy.

Listwy i profile

W nowoczesnej stylistyce salonu użyto wielu produktów marki Effector. Pochodzą one z kilku serii: Effect Impresja, Effect Boa, Effect Queen, Effect Easy, Effect Fantazja oraz okładziny okienne - Effect Proxima. Listwa krawędziowa i wewnętrzna z kolekcji Effect Impresja pozwalają elegancko wykończyć brzegi płytek ceramicznych.  Listwa łączeniowa Effect Standard umożliwiła łatwe połączenie dwóch różnych posadzek: wykładziny z płytkami ceramicznym, dodatkowo dzięki aluminium anodowanemu i polerowanemu profil podkreśla błyszczącą i pełną refleksów podłogę. Estetyczne i funkcjonalne wykończenie podłogi, umożliwiła listwa przypodłogowa Effect Queen.  Z kolei dzięki giętemu profilowi z serii Effect Boa udało się połączyć nietypowy owal podłogi drewnianej z płytkami ceramicznymi. Ścienną analogię  dla efektownej, urozmaiconej listwami  posadzki udało się stworzyć, dzięki zamocowaniu płaskowników aluminiowych z kolekcji Easy.  Przy pomocy listew ze spienionego PCV wykonano w salonie suchą zabudowę, wykonując z nich półki na drobiazgi. Obrazu dopełnia okładzina aluminiowa Effect Proxima, która posłużyła do zabezpieczenia okna, przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.