Często już na początku wykańczania domu czy mieszkania decydujemy, jaki styl wnętrza będzie dominował w poszczególnych pomieszczeniach. Taki wybór powoduje, że wszelkie następne decyzje są naturalną konsekwencją tych wcześniejszych. Kiedy urządzamy wnętrze w konkretnym stylu, dobrze jest, gdy przejawia się on również w najdrobniejszych szczegółach, takich jak listwy czy małe elementy wykończenia. Obecnie  do najczęściej wybieranych konwencji, należy styl skandynawski, kolonialny, naturalny oraz nowoczesny.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Skandynawski styl urządzania wnętrz ma wiele praktycznych zalet, między innymi i tę, że jest bardzo wygodny. Mieszkanie w ten sposób urządzone jest przytulne, jasne i łatwo utrzymać w nim porządek. Warto też zauważyć, że zupełnie niedrogo, a jednocześnie w pełni komfortowo możemy urządzić wnętrza w tym stylu. Jego najważniejsze, a zarazem najbardziej cenione wyznaczniki, to prostota, wygoda i funkcjonalność. W skandynawskich pomieszczeniach sprawdzają się jasne, a najlepiej białe lub lekko zabarwione ściany i meble. Inne kolory  pojawiają się raczej rzadko. Pozostałe elementy wnętrza – poza drewnianymi, bielonymi albo rozjaśnianymi podłogami - usuwają się na dalszy plan.
Takie jasne, białe albo prawie białe posadzki, mają ujednoliconą fakturę i kolorystykę drewna, a wszelkie różnice są słabo widoczne. Oczywiste, że listwy wykończeniowe mają analogiczną barwę i usłojenie. Zarówno w kolekcji Standard, jak i Queen marki Effector  jest wiele profili, które można wykorzystać do podłóg we wnętrzach w stylu skandynawskim, np.  dąb arctic, dąb piwny oraz dąb piaskowy.

Styl naturalny

Naturalny styl w  urządzaniu wnętrz ma wiele atutów, między innymi nad wyraz dobrze znosi upływ czasu, dzięki swojej niewymuszonej prostocie i lekkości. Głównym wyznacznikiem takich stylowych pomieszczeń jest naturalne wyposażenie,  w oparciu o takie surowce, jak  drewno (o naturalnej, ciepłej barwie), kamień, stal, kute żelazo, a także materiałów: lnu, bawełny oraz skóry (np. skórzanych mebli wypoczynkowych. Klimat we wnętrzach naturalnych osiągamy także przy pomocy odpowiedniej barwy ścian –  jasnych oraz pastelowych. Duże znaczenie ma także właściwe doświetlenie wnętrza - okna są duże,  przysłonięte delikatnymi zasłonami lub roletami. W pomieszczeniach o naturalnym stylu nie powinno zabraknąć roślin doniczkowych oraz bukietów ciętych kwiatów.  Właściwym wykończeniem takich wnętrz  są na przykład aluminiowe listwy okleinowane marki Effector z kolekcji Standard, przypominające z wyglądu naturalne drewno, np. dębu, buka czy jesionu.

Styl kolonialny wnętrza

Te wysmakowane wnętrza charakteryzują się klasycznym wyposażeniem z domieszką ekscentrycznej egzotyki. Pomieszczenia urządzone w tym stylu są komfortowe, a jednocześnie wygodne i przytulne. Dominują w nich naturalne materiały oraz paleta kolorów ziemi: zieleni, beży, brązu oraz ecru.  Meble są zwykle wykonane z egzotycznych, ciemnych, gatunków drewna,  często bogato zdobione. Podłogi mogą  być wykonane także z drewna lub z kamienia, płytek ceramicznych w zależności od charakteru i funkcji wnętrza. Elementy tapicerowane najczęściej  wykonuje się ze skóry lub grubego materiału. Okna w pomieszczeniach zasłaniają masywne, ozdobne zasłony, a  z zewnątrz  - często okiennice Dekoracji wnętrz dopełniają figurki , szafki oraz inne drobiazgi – pamiątki z dalekich podróży. W takim stylu dobrze odnajdą się zarówno listwy wykończeniowe  Queen  do podłóg, jak również  profile,  z kolekcji Effector Standard lub Boa, w kolorach oklein drewnopodobnych, np. heban afrykański, merbau, wenge czy wenge Kongo.

Styl nowoczesny

Obecnie należy do jednej z najchętniej wybieranych konwencji wykończenia wnętrz. Jego atuty to funkcjonalność, prostota i wygoda, a  przy tym dużo przestrzeni. Styl nowoczesny hołduje zasadzie im mniej - tym lepiej. Dlatego nie ma w nim miejsca na natłok ozdób i bibelotów. Dominują wnętrza otwarte, bez precyzyjnie zaznaczonych stref – często pomysłem za zaakcentowanie roli wnętrza jest zmiana podłogi. Wówczas niezbędne są listwy wykończeniowe. Podstawowe surowce, z których wykonane są elementy wyposażenia to metal, szkło i kamień. Tu szerokie zastosowanie znajdą różnego rodzaju profile i  listwy wykończeniowe marki Effector. Listwy aluminiowe Impresja mogą posłużyć do dekoracji i urozmaicenia ścian, wykończonych płytkami ceramicznymi. Profile cokołowe Multi doskonale przysłonią szczelinę dylatacyjną i podkreślą nowoczesny charakter wnętrza, a listwy Standard z aluminium anodowanego, podkreślą urodę pozostałych metalowych elementów, znajdujących się w pomieszczeniu.  Na dodatek aluminiowe elementy może mieć aż w 7 kolorach powłok anodowanych (złoto, srebro, inox, szampan,  brąz, oliwka, czarny).